Kriatus RPG
Kriatus RPG'ye Hoşgeldiniz.

Sitemizden daha çok yararlanabilmek için lütfen üye olunuz.
Kriatus RPG
Kriatus RPG'ye Hoşgeldiniz.

Sitemizden daha çok yararlanabilmek için lütfen üye olunuz.
Kriatus RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Nerissaaaa*

2 posters
YazarMesaj
Adéla L. Olywen
Admin | Gryffindor 6. Sınıf Quidditch Kovalayıcı
Adéla L. Olywen

Galleon : 6982
Savaş Tarafı : Tarafsız
Kan Saflığı : Melez
Binası : Gryffindor

Nerissaaaa* Empty
MesajKonu: Nerissaaaa*   Nerissaaaa* Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 12:30 am

Nerissaaaa* Mkgapy

♦ Nerissa Aquamarine Odysseia ♦
♦ Hogwarts / Ravenclaw ♦
♦ California ♦
♦ 15 ♦

Nerissaaaa* 206enp4
Zamana yetişemezsen , büyürsün aniden ~

Küçük bir kızdı Nerissa , annesinin ve babasının sürekli birbirine bağırışmalarını dinlemek zorunda olan. Evden kaçardı bu kin dolu evden uzaklaşmak için , küçük bir parkı vardı o zamanlar. Orada kalırdı , uzaklaşırdı tüm bağırışma ve kavgalardan, annesinin ağıtlarından ... Birkaç yıl boyunca sürdü bu bağırışmalar , daha sonra annesi ve babası ayrılınca sona erdi her şey. Zavallı Nerissa , o zamanlar çok hırpalanmıştı. Kimsenin umurunda değildi. Ama yinede bir şekilde kendine ders çıkarmış , büyütmüştü kendini. 11 yaşındayken evlerine gelen bir baykuş ve gagasında tuttuğu minik bir mektup her şeyi değiştirmişti. Hogwarts'a ilk gidişi heyecanlı olmutu. Arkadaş edinmişti kendine , sadece bir avuç dolusu. Fazla dosta ihtiyacı yoktu , annesi ve babası sayesinde güvensizliği tatmıştı. Fazla , aşka inanmazdı , babası sayesinde yalanı ve düzenbazlığı tatmıştı. Fazla , çalışmaya ihtiyacı yoktu , dinlese öğrenmesine yetiyordu , annesinden almıştı o dayanıklılığı. Her şeye ağlamazdı Nerissa , değmeyecek şeylerin olduğunu bilirdi , öğrenmişti çok, çok çok küçükken.

Hogwarts'a ilk adımını attığında nedense hiç heyecanlı değildi , aksine sanki bu okula yıllarını vermiş gibiydi. Trende koşuşan çocuklar , ona fazla çocuk geliyordu. Kendinin muhabbeti , gelecekle ilgili olurken yaşıtlarının muhabbeti onu açmaz, aksine dün öğrendiği büyülerin nasıl yapıldığını tartışmakla geçerdi. Birkaç yılını da böyle geçirmişti Nerissa'mız.

Nerissa, çok kuşkucudur ve hayal gücü oldukça gelişmiştir. Uyumadan önce hayal kurmayı kendine zorunluluk haline getirmiştir. Ne hayal kurduğu ise muçhuldur , o anki duygusuna göre değişir. Çok da duygusaldır Nerissa, ama hiç belli etmez . Aşk meselesine ise girmek bile istemez. O muhabbetler onu hiç açmaz , şimdiye kadar çıktığı kimse ona aşkı ne kanıtlayabilmiştir , ne de ona karşı bir şeyler hissettirebilmiştir. Dolayısıyla aşka inanmaz.Önceleri dosta da inanmazdı, ama Hogwarts'a geldiğinde yanında olan ve ona güvenen birkaç kişiyle tanıştıktan sonra dostluğun tanımını öğrenmişti. Kötü gününde ve iyi gününde yanında olan arkadaşlar.

Pekala , asıl soruya gelelim. Nerissa Aquamarine Odysseia hayatından memnun mu ?

Hogwarts'da zaman geçirmeye başladığından beri hayatından zevk almaya başlamıştı. Yaşamanın bir anlamı olduğunu öğrenmiş, ve herkesin bir kaderi olduğuna , bu kaderlerin içinde bir insanın gördüğü herkesin rol oynadığına inanmıştır. Bazıları rol yapar , bazıları ise kendisini oynar. İnsanlar neden yaşar ? Çoğu kişinin umrunda olmaz. Sadece neden ve nasıl yaşadıklarını bilmeden yaşarlar. Nerissa, bu insanları uzaktan izler ve cevap arar sorularına. Hiçbirinin umrunda olmayan şeyler , Nerissa bunları oldukça fazla düşünür. "Herşeyin bir amacı vardır." sözü ise hayat felsefesidir. Felsefe demişken , Nerissa'nın ilgi alanlarından biridir. Gelmiş geçmiş çoğu filozof hakkında bilgisi vardır. Çok kitap okur ve okuduğu kitaplar ya felsefe üzerine , ya mitoloji üzerine ya da bilim kurgu üzerinde kuruludur. En huzurlu anları ise , bir ağacın gövdesine yaslı bir şekilde oturmuş kitap okuduğu zamanlardır. Temiz havanın ciğerlerine doluşu , ve sayfadaki kelimelerin anlatmaya çalıştığı bilgiler. Aslında Nerissa , çok çalışkan biri değildir sadece ilgisini çeken konulara fazla kafa yorar. Sonuçta , kim mükemmel olabilir ki ? Hiçkimse.

♦ Sevdikleri
♦ Mitoloji,
♦ Yüzmek,
♦ Macera yaşamak,
♦ Uyumak,
♦ Eğlenmek,
♦ Dışarda dolaşmak,
♦ Günlük tutmak.

Sevmedikleri
Rezil olmak ♦
Hufflepuff ♦
Matematik ♦
Boş durmak ♦
Kandırılmak ♦
Bekletilmek ♦
Kadın programları ♦

https://kriatus-rpg.yetkin-forum.com
Aurora
Sihir Bakanı
 Sihir Bakanı
Aurora

Galleon : 6081
Kan Saflığı : Safkan.

Nerissaaaa* Empty
MesajKonu: Geri: Nerissaaaa*   Nerissaaaa* Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 5:48 pm

Vay zeki f48tfgg
FairyStories ünlü ama lejantta taylor r4dgfgf
isim de nerissa 2dsdfggr
Adéla L. Olywen
Adéla L. Olywen

Galleon : 6982
Savaş Tarafı : Tarafsız
Kan Saflığı : Melez
Binası : Gryffindor

Nerissaaaa* Empty
MesajKonu: Geri: Nerissaaaa*   Nerissaaaa* Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 5:29 pm

Nerissaaaa* 2gtdo4l

♦ Bella Morganthe ♦
♦ Kan Emici ♦
♦ 19 ♦

Nerissaaaa* 2jdrm0z

Yılların tadını almaya başlarcasına ~

Kanın tadını ilk aldığımda henüz 19 yaşındaydım. Kulağa iğrenç gelebilir, ama benim için harika bir deneyim sayılırdı. O zamanlar vampir olmanın verdiği duygu ve herkesi yenebilecek güçte olmanın verdiği hazla etrafta dolaşırdım. Kim, ne beklerdi ki ? Daha 19 yaşındaydım. Vampir olmanın gururunu taşırdım. Şimdi geriye dönüp baktığımda ilk anılarımı hatırlamakta zorluk çekiyorum. Ne aptalca... Tanrı'nın unuttuğu bir yaratık olmanın neresi gurur verici olabilir ? Tabii ki de vampirlikten, soyumdan nefret etmiyorum. Benim nefretim insanlara... Belki de imrendiğimdendir , kim bilir ? Ama onları seviyorum. Onlar olmasaydı, hayvanlarla hayatta kalmak oldukça zor olurdu. Ahh, bir de insanlardan sağladığımız kanın o güzel pas kokusunun ağızda dağılan tadı yok mu.. O enfes 'şey'in tadına baktığım anda damarıma beynimin son hücresine kadar uyuşturacak bir madde enjekte edilmiş gibi oluyorum. Her seferinde daha fazla...

~

K a r a k t e r i s t i k

'Çok bilmiş' diyorlarmış arkamdan. Bazen hakkımda kötü konuştuklarını duyarım. Bazen mi ? Ahh, her zaman demeliydim. Belki de haklılardır. Bilgili olmam çok bilmiş olmam anlamıyla özdeşleşiyorsa sorun yok. Kolay kolay acımam kimseye. İnsanları saymıyorum elbette, onlara acıyanlara acırım aslında. Güvendiğim birkaç kişi var, öyle hemen güvenmem kimseye. Aile kavramı ise benim için pek bir şey ifade etmiyor aslında... Nasıl anlatsam ! Bir vampir için ailenin ne anlamı olabilir ki ? Öz ailemi 19 yaşında kaybetmiştim zaten... Ölüm haberlerini henüz almadım, onlar benim ölüm haberimi almışlardır sanırım. Benim için bir mezar bile yaptılar (!) Kendimi filmlerdeki vampirlere benzettiğim bile olmuştu bu mezar konusu yüzünden.

♦ Sevdikleri
♦ Mitoloji,
♦ Felsefe,
♦ Macera yaşamak,
♦ Uyumak,
♦ Eğlenmek,
♦ Dışarda dolaşmak,
♦ Günlük tutmak.

Sevmedikleri
Rezil olmak ♦
Hufflepuff ♦
Matematik ♦
Boş durmak ♦
Kandırılmak ♦
Bekletilmek ♦
Kadın programları ♦

İ C O N L A R *

Spoiler:

İlişkiler için ;
2 icon ,
Kurgu,
Eklenmek istediğiniz yer ,

Kolay gelsin..

Gizeeeeem ! Sen bii, bii, biitanesin <3 !
https://kriatus-rpg.yetkin-forum.com

Nerissaaaa*
1 sayfadaki 1 sayfası